сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Хурем се појави на црвениот килим: Критичарите се фатија за глава кога видоа што облекла (ФОТО)

Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден.
Хурем се појави на црвениот килим: Критичарите се фатија за глава кога видоа што облекла (ФОТО)

Мерјем Узерли која нашата публика ја засака по улогата на Хурем во серијата „Султан Сулејман“.

Таа сега се појави на филмскиот фестивал во Берлин и им ја отвори устата на критичарите.

Според нив, убавата актерка направила “модна грешка која не се простува“.

Таа изгледа слатко, облечена во склад со годините. Тоа не е спорно ако вака облечена оди да прошета преку ден.

Но, во овој стил дефинитивно не смеела да се облече за на црвениот килим.

Сепак постои причина зошто Мерјем го носи ова парче на себе.

Со оваа облека таа го претстави филмот”Place to B / Night at the Disco”, па облечена во боја на “диско топка“ успешно го направи тоа.

Според критичарите, ова парче од која причина и да го носи таа, воопшто не и прилега.

-Модната оценка е најниска. Кројот, материјалот, моделот и бојата воопшто не и стојат, велат тие.

Најнови вести

Коронавирус