среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 172
home Познати

Хулк ќе стане татко: Сестрата на бившата жена ќе му роди дете (ФОТО)

Хулк ќе стане татко:  Сестрата на бившата жена ќе му роди дете (ФОТО)

Хулк се врати во Бразил, откако 16 години играше далеку од татковината. Тој прво се развиваше во Јапонија, а потоа во Порто, Зенит и повторно играше во Азија.

Сега на 35-годишна возраст реши да ја заврши кариерата во татковината, односно во тимот на Атлетико Минеиро.

Хулк доби и одлична вест затоа што дозна дека ќе стане татко, и тоа со сестрата на поранешната сопруга.

На овој начин направи чекор напред во врската која ја почна во 2019 година, а ја крунисаше со брак во 2020 година.

Локални избори 2021