сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 35
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ на протест пред Регулаторната комисија за енергетика против поскапената струја

home Познати

Хрватскиот репрезентативец не знае за „скромност“- го прослави роденденот во луксуз, а од овој детаљ нема да си поверувате на очите

Хрватскиот репрезентативец не знае за „скромност“- го прослави роденденот во луксуз, а од овој детаљ нема да си поверувате на очите

Хрватскиот репрезентативец Домогој Вида вчера го прослави својот 30-ти роденден.

Познатиот фудбалер кој важи за човек кој ужива во луксуз и си приложува скапи задоволства го прослави својот роденден во знакот на Џејмс Бонд 030.

Најголемата поддршка на целата прослава му беше неговата сопруга Ивана Вида, а фудбалерот имаше и торта во знакот на Џејмс Бонд 030 наместо 007.

Прославата фудбалерот ја направи во Истанбул каде и игра за турскиот клуб Бешикташ, а хрватските медиуми пишуваат дека на луксузната забава имало присутни голем број на пријатели и фудбалери.

Инаку Домогој важи за фудбалер кој е вистински „трошаџија“, а доказ за тоа е неодамнешниот подарок за неговата сопруга- златна маска за мобилен која чини околу 2.500 евра.

Коронавирус