среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Хрватската претседателка повторно хит на интернет: Ѝ ја поправаше фризурата на новинарка

Хрватската претседателка повторно хит на интернет: Ѝ ја поправаше фризурата на новинарка

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ повторно е хит на интернет откако овојпат беше снимена како ја поправа фризурата на новинарка од државната Хрватска радио телевизија.

Имено, Китаровиќ подготвувајќи се за изјава од Њујорк, каде што се одржува заседанието на Генералното собрание на ОН, ја забележа разбушавената сонародничка, па веднаш и „пријде на помош“.

Снимката не одеше во програма во живо, но се појави на Твитер.

Коронавирус