четврток, 1. октомври 2020. Вести денес: 0
home Познати

Хрватската естрада 10 години подоцна: Предизвикот по кој полуди светот, го обожаваат Колинда, Северина и Розга (ФОТО)

Хрватската естрада 10 години подоцна: Предизвикот по кој полуди светот, го обожаваат Колинда, Северина и Розга (ФОТО)

Фејсбук и Инстаграм овие денови се преплавени со фотографии со хаштагот „10 yearschallengde“,  многу познати и непознати личности на социјалните мрежи споделуваат фотографии од 2009 година.

Иако истото не го направија овие познати личности, тоа го направија хрватските медиуми, па објавија споредби на неколку познати жени во нивната земја.

Меѓу нив се најде и претседателката Колинда Грабар-Китаровиќ, пејачките Северина,Маја Шупут, како и Јелена Розга, погледнете.

Коронавирус