сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 49
home Познати

Хрватите порачаа, гасете интернет: Колинда влезе во албумот со сликички на ФИФА откако ја втурна главата зад Модриќ (ФОТО)

Хрватите порачаа, гасете интернет: Колинда влезе во албумот со сликички на ФИФА откако ја втурна главата зад Модриќ (ФОТО)

Хрватската претседателка Колинда Грабар Китаровиќ повторно најде начин да биде во центарот на вниманието и влезе во историјата на СП Русија 2018.

Имено Колинда влезе во албумот на ФИФА 365 и тоа на фотографијата на Лука Модриќ како добитник на Златната топка по блескавото СП годинава.

Иако кадарот зад Лука е заматен, сепак Колинда е во преден план и се гледа како буквално „влетува“ во кадарот.

Овој интересен детаљ веднаш стана хит во Хрватска и наиде на илјадници коментари на социјалните мрежи.

-Гаси интернет, влегла во албумот со сликички…, се само дел од коментарите.

Коронавирус