четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 5
home Познати

Хоспитализирана Даница Максимовиќ по компликации од Ковид-19

Хоспитализирана Даница Максимовиќ по компликации од Ковид-19

Српската актерка Даница Максимовиќ е позитивна на коронавирус и е хоспитализирана во болница.

Според пишувањата на српските медиуми, Даница била примена во болница пред седум дена, за докторите да можат да ја следат нејзината здравствена состојба.

Таа се чувствувала подобро и била во стабилна состојба, а според информациите наскоро ќе биде пуштена дома за да продолжи со лекувањето.

Коронавирус