среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 48
home Познати

Хоспитализиран Лери Кинг

Хоспитализиран Лери Кинг

Познатиот американски телевизиски новинар Лери Кинг е хоспитализиран откако бил тестиран позитивно на Ковид-19, пишува весникот „Дејли мејл“.

Како што објави весникот, 87-годишниот Кинг, кој е познат по интервјуата емитувани на Си Ен Ен, е префрлен в болница откако еден од гостите во неговата емисија бил хоспитализиран во Лос Анџелес.

Коронавирус