вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 1
home Познати

Хонорарот од настапот на Нова година ќе го донира- кога ќе дознаете за колкава сума станува збор и каде ќе одат парите ќе ви се згрее срцето

Хонорарот од настапот на Нова година ќе го донира- кога ќе дознаете за колкава сума станува збор и каде ќе одат парите ќе ви се згрее срцето

Пејачката Јелена Карлеуша целиот хонорар од настапот на Нова година 2020 ќе го донира во добротворни цели, пренесува српски Телеграф.

Тие пишуваат дека оваа година нејзиниот костим и сценографија нема да чинат повеќе од колку нејзиниот настап, бидејќи овој пат парите ќе ги донира.

-Имам големи планови за тој хонорар, станува збор за едно болно девојче. Тоа е некој мој проект кој го имам за да и помогнам на неа. Таа е од околината на Ниш, а за сега ќе откријам само дека се вика Софија. Таа боледува од сериозна болест, рече Јелена.

Инаку пејачката според медиумите во Србија за Нова Година оваа година договорила настап во висина од 50 илјади евра.

Коронавирус