вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Холивудска ѕвезда две години заборавила да врати скап накит- кога ќе ја дознаете неговата цена ќе се онесвестите

Холивудска ѕвезда две години заборавила да врати скап накит- кога ќе ја дознаете неговата цена ќе се онесвестите

Сара Џесика Паркер пред две години носела позајмен накит и заборавила да го врати.

Познатата холивудска актерка пред две години позајмила накит вреден 70 000 долари и заборавила да го врати . Сега бараат да им плати обештетување од 150 000 долари. Како и повеќето познати ѕвезди , и актерката позната по улогата во ,,Сексот и градот “ позајмила накит за да се појави на црвениот тепих.

Сара Џесика Паркер во 2016 позајмила накит од компанијата Design  Kat Florence во вредност од 70 000 долари , а тие и дозволиле да го носи во наредните два месеца. Адвокатот на ѕвездата тврди дека не е така.

Тој вели дека компанијата и го дала накитот за да го носи на разни настани и да ги промовира. Кога истекол договорот , Сара сакала да го врати накитот , но од компанијата не биле заинтересирани , тврди адвокатот .

Но , сепак компанијата ја тужи актерката и бара од неа да им надомести штета од 150 000 долари.

Најнови вести

Коронавирус