понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 77
home Познати

Хју Грант на 57 години татко по петти пат

Грант ќе стане татко по петти пат, во период од седум години.
Хју Грант на 57 години татко по петти пат

Славниот актер Хју Грант повторно ќе стане татко.

Неговата поубава половина, шведската телевизиска продуцентка Ана Елизабет Еберстин е бремена, а оваа информација ја потврдила нејзината мајка која истакнала дека е среќна што ќе добие уште едно внуче.

Грант ќе стане татко по петти пат, во период од седум години.

Во улогата на татко прв пат се оствари во 2011 година, кога неговата тогашна девојка Тонглан Хонг ја донесен на свет ќерката Табита. Една година подоцна таа го роди и синот Феликс.

Со Ана, Хју има две деца.

Синот Џон кој се роди во јуни 2012 година и ќерка родена во декември 2015 година, но за неа во јавноста не се знае ништо дури ниту нејзиното име.

Најнови вести

Коронавирус