петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 85
home Познати

Хит фотографии од момчето на Цеца Ражњатовиќ, од времето кога бил модел!

Хит фотографии од момчето на Цеца Ражњатовиќ, од времето кога бил модел!

Момчето на пејачката Светлана Цеце Ражнатовиќ, Богдан Срејовиќ, предизвика голем интерес кај домашната јавност, а секој ден учиме нешто ново за емотивниот партнер на фолк – дивата.

Откако во јавноста се рашири веста дека Цеца е во врска со девет години помладо момче, многумина се интересираат кој е мажот кој го привлече нејзиното внимание, со што се занимава и и кое не неговото минато.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Srejovic (@bogdansrejovic)

Богдан е управител на елитен ресторан во Белград, а претходно професионално тренирал кошарка, но се занимавал и со манекенство, за што сведочи и малиот број на фотографии на неговиот профил на социјалната мрежа Инстаграм.

Посебно внимание предизвика објавата во која стајлингот од шоуто потсетува на ликовите од серијата „Piki Blajnders“.

– Кога Томас Шелби во 2011 година ме замоли да снимам за„Peaky Blinders“, напиша Богдан.

Срејовиќ очигледно има убави спомени од тоа време.

– Да се ​​вратиме на старата работа, но само малку да се потсетиме, напиша момчето на Цеца со фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bogdan Srejovic (@bogdansrejovic)

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија