петок, 21. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Харисон Форд на филмското платно е херој, а приватно крие голема семејна тајна

Харисон Форд на филмското платно е херој, а приватно крие голема семејна тајна

Познатиот актер Харисон Форд со солзи во очите откри дека неговата 26-годишна ќерка, Џорџија, страда од епилепсија уште од детството.

– Кога еден од вашите сакани страда од оваа болест, тоа може да биде страшно. Знаете дека тоа ќе влијае на нивните животи, нивната иднина и можностите што ги имаат и очајно сакаат да најдат лек. Сакате да најдете начин да живеете исполнет и квалитетен живот “, вели актерот настан за поддршка  на болни од епилепсија во Њујорк.

Форд објасни дека Џорџија го имала првиот напад како многу мало девојче, но само во текот на студиите и  била дијагностицирана точна дијагноза, па затоа добила соодветна терапија. За време на говорот исполнет со емоции, актерот не можеше да ги задржи солзите.

– Нема напад во последните осум години. Се восхитувам на мојата девојка поради многу причини. Се восхитувам на нејзината упорност, нејзиниот талент, нејзината сила. Таа ми е хероина. Ја сакам “, вели Форд Форд, кој има четири деца од два брака, а во моментов е во емотивна врска со актерката Калист Флохарт.

Вистина.мк

Најнови вести

Коронавирус