петок, 3. јули 2020. Вести денес: 166
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Познати

Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон во Малибу- од глетката на оваа скапоцена палата ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Хари и Меган ја купуваат куќата на Мел Гибсон во Малибу- од глетката на оваа скапоцена палата ќе ви се заврти во умот (ФОТО)

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган Маркл, наводно, ја купиле вилата на Мел Гибсон во Малибу, Калифорнија, САД. Нивниот нов дом би чинел 12 милиона фунти (15 милиони долари), пренесуваат британските медиуми.

Имотот има два базена, приватна вежбалница и раскошен излез на плажа. Пред Гибсон, тука живеел глумецот Дејвид Духовни.

Двојката се пресели во Калифорнија кон крајот на март.

Веста за новиот дом, прв на својот Инстаграм ја објави агентот за недвижнини – Андреа Пајлот.

Агенцијата којашто ја продава куќата, на прашање на новинари, соопшти дека сѐ уште не е потпишан договор, но дека се многу блиску до тоа.

Парламентарни избори 2020