четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 133
home Познати

Хари и Меган го очекуваат второто дете

Хари и Меган го очекуваат второто дете

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл повторно ќе станат родители. Парот веста ја потврди синоќа.

-Можам да потврдам дека Арчи ќе стане постар брат. Војводата и војвотката од Сасекс се водушевени што ќе добијат второ дете, изјавил портпаролот на парот.

Меган и Хари синот Арчи го добија во мај 2019 година, а се венчаа во 2018 година.

Пред неколку месеци Меган објави дека минатата година имала спонтан абортус држејќи го Арчи во рацете.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија