недела, 27. септември 2020. Вести денес: 14
home Познати

Халид Бешлиќ направи пластична операција – еве што промени

Халид Бешлиќ направи пластична операција – еве што промени

Популарниот пејач Халид Бешлиќ е опериран пред неколку денови во една болница во Минхен, пренесува „Аваз“.

Професорот Миломир Нинковиќ, кој е еден од водечките светски пластични хирурзи го оперира популарниот пејач, а за босанските медиуми потврди дека сега е се во ред.

Бешлиќ (65) правел реконструктивна операција на носот, бидејќи тешко дишел.

-Подлегнав на реконструктивна операција на носот. Со тек на време ми се влоши дишењето, а малку сакав и естетски да го поправам. Се договорив со професорот Нинковиќ тоа да го направам во Минхен. Лошо дишев и тоа ми сметаше. – рекол пејачот.

Коронавирус