петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 152
home Познати

Хали има 52 години, а изгледа одлично: Тајната се крие во овој десерт, таа сподели рецепт (ФОТО)

Хали има 52 години, а изгледа одлично: Тајната се крие во овој десерт, таа сподели рецепт (ФОТО)

Славната актерка открила дека нејзиниот омилен десерт е заслужен за нејзината беспрекорна линија.

Холивудската актерка Хали Бери има 52 години и може да се пофали со совршена линија. За да ја одржува својата фигура, таа мора да води сметка како се храни и редовно да вежба.

Изминатите години таа го пронашла својот идеален режим на исхрана во вид на кетогена диета, која се заснова на зголемена консумација на масти и речиси потполна редукција на јаглени хидрати.

Сега одлучила со своите следбеници на Инстаграм да го сподели рецептот за нејзиниот омилен десерт што не дебелее.

Станува збор за сладолед од авокадо.

Иако ги исфрлила слатките, таа понекогаш се почестува со внимателно одбран десерт, поточно за десерти што не содржат шеќер, па така таа е сигурна дека нема да добие вишок килограми.

Потребни состојки:

  • 2 авокада
  • шолја незасладено бадемово млеко
  • шолја слатка павлака
  • засладувач
  • лажица сок од лимон
  • неколку капки екстракт од нане
  • малку сол

Ставете ги состојките во блендер и мешајте додека добиете соединета смеса. Потоа, внимателно префрлете ги во сад или во калапи за сладолед.

Коронавирус