вторник, 2. март 2021. Вести денес: 159
home Познати

Хали Бери полугола ги искачува скалите на животот (ФОТО)

Хали Бери полугола ги искачува скалите на животот (ФОТО)

Педесет и три годишната актерка Хали Бери е заводлива дама која секојдневно го негува својот изглед.

Таа открива дека за нејзиниот изглед треба да му заблагодари на здравиот живот и секојдневното вежбање во теретана.

Хали подолго време вежба со нејзиниот личен тренер Питер Ли Томас.

 

Актерката работи главно кардио вежби во комбинација со тегови и ги советува жените да одвојат време за тренинг.

Инспирација и мотивација добива од секојдневието, а тоа го споделува и со своите фанови на социјалните мрежи.

 

 

View this post on Instagram

 

Sometimes the smallest step in the right direction ends up being the biggest step of your life. #SelfCareSunday

A post shared by Halle Berry (@halleberry) on

Ова е нејзината инспиративна порака: „Понекогаш, најмалиот чекор во вистинската насока завршува како најголем чекор во вашиот живот“.

 

Коронавирус