вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 182
home Познати

Гробар го отворил ковчегот и се сликал со мр*вото тело на Марадона- за пеколната казна не ни помислил (ВОЗН*МИРУВАЧКО)

Гробар го отворил ковчегот и се сликал со мр*вото тело на Марадона- за пеколната казна не ни помислил (ВОЗН*МИРУВАЧКО)

Да се има фотографија покрај мртвиот Диего Марадона е ексклузивна работа, не секој има можност за такво нешто, но кога тоа е злоупотреба на работното место, тогаш следува отказ. Ова му се случи на еден човек од компанија за погребални услуги.

Тој го отворил ковчегот, се сликал со мртвото тело на Марадона, и тоа со кренат палец нагоре, и уште се пофалил на социјалните мрежи.

Ваквиот однос на Диего Молина не му беше простен и доби отказ.

Фотографијата предизвика бес кај семејството на Марадона и кај фановите кои му се закануваат со смрт, а адвокатот на Марадона поднесе тужба, па ќе се оди и на суд.

Коронавирус