понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 185
home Познати

Грешка која ги разочара фановите: Принцот Хари и Меган објавија фотографии на Инстаграм, па веднаш ги избришаа (ФОТО)

Грешка која ги разочара фановите: Принцот Хари и Меган објавија фотографии на Инстаграм, па веднаш ги избришаа (ФОТО)

Најверојатно некогаш во животот ви се случило да објавите некоја фотографија и истата по некое време да ја избришете.

Истото се чини дека може да им се случи и на принцот Хари и принцезата Меган Маркл кои неодамна отворија свои заеднички Инстаграм профил кој веќе го пратат милиони.

Тие неодамна ги замолија сите кои планираат да им испратат подароци за кралското бебе кое треба наскоро да се роди, наместо тоа да ги донираат истите во хуманитарни цели.

 

View this post on Instagram

 

The Duke and Duchess of Sussex are so grateful for the well wishes in anticipation of their first born. Today we introduce you to one of four charities the couple has asked that you consider supporting in lieu of sending gifts. Please meet The Lunchbox Fund:@thelunchboxfund provides a nutritious daily school meal to children in South Africa who would otherwise go hungry. Since its inception, @thelunchboxfund has provided over 20 million meals to school children in need. This meal encourages children to attend school and enables them to better concentrate and maximise their learning potential. As President and Vice President of The Queens Commonwealth Trust, The Duke and Duchess of Sussex are committed to supporting the children and communities of the 53 commonwealth countries around the world. For those members of the public who have graciously asked to send baby gifts for the couple’s upcoming arrival, they ask that instead, you consider lending your support to @thelunchboxfund or the other 3 charities we will be sharing on our page Thank you for your kindness! Photos courtesy of: @thelunchboxfund

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Но, фановите веднаш воочија дека кралското семејство направило грешка и веднаш ги избришала првите фотографии кои беа објавени.

Сепак најверните фанови забележаа дека објавата не се совпаѓала на оргиналните и повторно објавените фотографии, погледнете.

Најнови вести

Коронавирус