понеделник, 10. мај 2021. Вести денес: 0
home Познати

ГРАНД ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина учесникот во актуелната сезона, имаше само 24 години (ФОТО)

ГРАНД ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Почина учесникот во актуелната сезона, имаше само 24 години (ФОТО)

Шоуто за таленти „Ѕвездите на Гранд“ е погодено од тажни вести.

Имено, Здружението на естрадни уметници на Црна Гора и учесниците на ова ТВ-шоу ја пренеле на социјалните мрежи информацијата дека починал учесникот во тековната сезона, Момир Луковац.

Nažalost prerano nas je napustio kolega Momir-MOCA Lukovac.

Mi te zaboravu nećemo dati.

U ime svih kolega dragog Moce, izjavljujemo saučešće u žalosti sa porodicom i prijateljima🖤
🙁

Posted by Udruženje estradnih umjetnika Crne Gore on Вторник, 20 април 2021

Оваа тажна вест ја потврдиле и неколку колеги на Момир Луковац, кои со шокантни фотографии и пораки се збогуваат од својот колега на социјалните мрежи.

Момир последен пат и се претстави на јавноста во емисија што се емитуваше во февруари оваа година.Тогаш ги отпеал песните „Проколната виолина“ од Саша Матиќ и „Таа да ме сакаше“.

Луковац имал 24. години и живеел во Подгорица. Засега не е соопштена причината за неговата смрт.

Коронавирус