среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 138
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Познати

Градите и моќна порака: Славната водителка го покажа тоа од кое многу жени се срамат (ФОТО)

Градите и моќна порака: Славната водителка го покажа тоа од кое многу жени се срамат (ФОТО)

Британското ТВ лице не ги крие недостатоците на своето тело, а нејзиниот потег јавно да ги покаже стриите го поздравиле сите жени ширум светот

Познатата ТВ водителка и модел Џамила Џамил ги воодушевила жените ширум светот кога објавила фотографија на која гордо ги носи стриите на деколтето.

-Слободно покажете ги стриите. Тие не се нешто од што би требало да се срамиме или да го криеме и фотошопираме, напишала водителката под фотографијата што ја објавила на Твитер.

Таа исто така нагласиле дека ја сака секоја стрија на своето деколте.

Џемила е инаку позната како поборничка за природниот изглед со оглед на тоа што 14 години боледувала од анорексија. По проблемот што го доживеала, таа на 17 години го променила својот начин на живот и денес се залага за природноста на женското тело.

Жените ширум светот ѝ пратиле пораки со кои ѝ даваат поддршка, бидејќи му помага на женскиот пол да се чувствува пријатно во своја кожа.

Најнови вести

Коронавирус