сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 95
home Познати

„Господ му даде втора шанса, тој ја коцка“: Дарко Лазиќ мора итно на операција, на овие компликации не се надеваше ниту бремената свршеница

„Господ му даде втора шанса, тој ја коцка“: Дарко Лазиќ мора итно на операција, на овие компликации не се надеваше ниту бремената свршеница

Пејачот Дарко Лазиќ наскоро мора да направи уште две операции од кои едната итна.

 

View this post on Instagram

 

??????

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Според српските медиуми лекарите на пејачот прво мораат да му го отстранат едниот бубрег откако престанал да функционира по тешката сообраќајна несреќа која ја доживеа пејачот минатата година.

-По несреќата двата бубрега останаа нефункционални, но лекарите тогаш не ги допираа мислејќи дека нема да му сметаат и дека ќе нема компликации, вели изворот за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

????

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Тој додава дека еден од бубрезите сега прави проблеми во организмот на Дарко и мора да му го извадат поради проблемите кои настануваат со неговото неработење.

-Многу неодговорно се однесува кон себе, во последните месеци не оди редовно на контроли, иако докторите се надеваа дека неговото стапало ќе се излечи тоа се уште не е направено. Со други зборови Дарко воопшто не го чувствува и нема шанси да оди на таа нога. Да би одеше на физикална терапија, да ги слушаше докторите сега тоа би било решено… меѓутоа тој се работеше спротивно на тоа и затоа ќе трпи сериозни последици.

 

View this post on Instagram

 

????

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Изворот вели и дека тој се уште пие и не излегува од автомобилот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

 

View this post on Instagram

 

NO COMMENT

A post shared by DARKO LAZIĆ (@darkolazicofficial) on

Коронавирус