понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 39
home Познати

Гордиот внук на Шабан Шаулиќ ја изнесе ќеркичката од болница, но сите гледаа во неговата сопруга која се породи само пред пет дена

Гордиот внук на Шабан Шаулиќ ја изнесе ќеркичката од болница, но сите гледаа во неговата сопруга која се породи само пред пет дена

Внукот на Шабан Шаулиќ, Лука Шаулиќ и неговата сопруга Александра неодамна станаа родители, а вчера гордиот фудбалер ги зема од болница сопругата и бебето.

-Моите најдраги, Лука, Луна и Александра, напиша пејачката Илда Шаулиќ во описот на фотографијата.

Александра инаку изгледа воодушевувачки со оглед на тоа дека се породила пред само неколку дена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luka Adzic (@adzinho17)

Во цветниот зелено жолт фустан таа буквално ја истакна фигурата, а следбениците само и упатуваа честитки за раѓањето на ќеркичката.

Најнови вести

Коронавирус