недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 76
home Познати

Горд на своите две ќерки: Едната ја наследила убавината на мајка си, другата пред неколку месеци му роди дете на познатиот српски пејач

Горд на своите две ќерки: Едната ја наследила убавината на мајка си, другата пред неколку месеци му роди дете на познатиот српски пејач

Пејачката легенда Џеј Рамадановски почина вчера на 56 годишна возраст, а зад себе ги остави двете ќерки кој ги доби во брак со поранешната сопруга Нада.

Неговата постара ќерка Ана Рамадановски е мажена за пејачот Адил Максутовиќ и со него има две деца од кои едното е родено на почетокот на оваа година.

Додека пак помалата ќерка Марија не се занимава со јавниот живот и има завршено училиште за нега и убавина. Таа е успешна во својата работа и досега шминкала многу познати личности.

Тој во една прилика открил дека Марија ја наследила убавината од мајка и, додека карактерно е повеќе на него. Неговата наследничка го има и неговиот талент за пеење.

Џеј инаку почина вчера во својот стан каде бил во изолација поради коронавирусот, а починал како последица од срцев удар.

Коронавирус