петок, 30. јули 2021. Вести денес: 11
home Познати

Голубовиќ не влегува во Задруга 4 за 150.000 евра, еве за која цифра се работи

Кристијан Голубовиќ, кој беше во затвор осум години заради наркотици, одма чим се најде на слобода одлучи да потпише договор за влез во Задруга 4 во септември
Голубовиќ не влегува во Задруга 4 за 150.000 евра, еве за која цифра се работи

Се шпекулираше колку чини неговиот шестмесечен договор, па се спомнуваа цифри од околу 150.000 евра, од кои 50.000 евра ќе ги добие однапред. Исто така, постигнал договор и да добива месечен хонорар од 25.000 евра за учеството во реалити шоу.

Кристијан на Сулејман Меми Хаљавaц, победникот на Фарма, му открил колку стварно ќе заработи од влезот во Шимановци.

-Ми кажуваат они на мене, ти си циркузант, старлета, влегуваш во реалити! Па зар не би влегол за 350.000 евра? Еве да ги откриеме картите, па нека ме демантираат. Не сакам да влагувам внатре ако можам барем една куќа да купам, рекол Кристијан.

 

Коронавирус