среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 1
home Познати

Голите гради го ”испратија” Меси на јахта: Антонела во сексапилно бикини ги хипнотизираше папараците…

Голите гради го ”испратија” Меси на јахта: Антонела во сексапилно бикини ги хипнотизираше папараците…

Најдобриот фудбалер на светот отишол на одмор по завршувањето на сезонта во Примера.

Многу од познатите фудбалери ги користат овие денови како можност да се одморат по фудбалската сезона која што беше прекината поради коронавирусот.

Особено сезоната била стресна за Лионел Меси, кој што со Барселона ја загуби титулата со очајната игра откако сезоната продолжи да се игра по карантинот во Шпанија.

Атмосферата во соблекувалната на Барселона се распадна, а Меси на крајот од сезоната сам призна дека е фрустриран поради тоа, а тоа се гледало во натрпеварите во кои што покажал непочитување кон тренерот и неговите помошници.

Затоа одморот многу му е потребен, а папараците го пронашле на островот Форментери.

Интересно е тоа што на јахтата каде што се упатил со својата сопруга Антонела и децата, како и со својот соиграч Луис Суарез и неговото семејство.

Папараците успеале да ги фотографираат и да обелоденат како го поминуваат времето таму.

Погледнете ги фотографиите:

 

Најнови вести

Коронавирус