недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Големо разочарување кај фановите- таткото на Дарко Лазиќ му ја забрани оваа работа на пејачот

Големо разочарување кај фановите- таткото на Дарко Лазиќ му ја забрани оваа работа на пејачот

Откако фановите вчера се израдуваа дека ќе го видат и слушнат Дарко Лазиќ како гостин на концерт кај познатиот српски пејач Џани во месец март, таткото на Дарко забрани секаков настап на неговиот син.

Имено таткото на пејачот за српските медиуми изјавил дека Лазиќ нема да може да присуствува бидејќи неговата здравствена состојба тоа не го дозволува.

Таткото Милан Лазиќ вели и дека Дарко успешно се опоравува од тешката сообраќајна несреќа, но нема да може да пее бидејќи неговиот пат до опоравување е тежок.