понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Голема трагедија во домот на познатиот актер, болката е огромна: „Ве молам, молете се за моето семејство“

Голема трагедија во домот на познатиот актер, болката е огромна: „Ве молам, молете се за моето семејство“

Актерот Џејми Фокс се прости и на Инстаграм профилот од својата помлада сестра, Деондра Диксон, која што почина на 36 години.

-Срцето ми е скршено на милион парчиња. Мојата најсакана сестра Деондра премина на другиот свет. Кажувам дека преминала затоа што таа засекогаш ќе биде жива… Секој кој ја познаваше мојата сестра знаеше дека таа е како светлина, напиша Џејми под нивната заедничка фотографија.

Весникот „People“, откри дека Деондра починала на 19 октомври, оваа година.

 

 

View this post on Instagram

 

My heart is shattered into a million pieces… my beautiful loving sister Deondra has transitioned… I say transitioned because she will always be alive… anyone who knew my sis… knew that she was a bright light… I can’t tell you how many times we have had parties at the house where she has got on the dance floor and stolen the show… even gave her boyfriend @chrisbrownofficial a run for his money… well I know she is in heaven now dancing with her wings on…tho my pain is unbelievable I smile when I think of all of the great memories that she left me… my family… and her friends… from dancing in the blame it video… to Dancing on the Grammys… And becoming The ambassador to @globaldownsyndrome… from sliding down my stairs with a grin as wide as the rio grand… to serenading us with all of her music… Deondra you have left A hole in my heart… but I will fill it with all of the memories that you gave me … I love you with every ounce of me… our family is shattered but we will put the pieces back together with your love… and y’all please keep my family in your prayers… 💔💔💔

A post shared by Jamie Foxx (@iamjamiefoxx) on

– Многу пати сме имале забави дома, а она кога ќе стапнеше на подиум, целосно го крадеше шоуто. Знам дека сега она е на небото и игра со анѓелите. Мојата болка е неверојатна. Се смешкам кога ќе помислам на сите прекрасни спомени кои ми ги остави. Нашето семејство сега е во многу лоша состојба, но ќе се опоравиме со нејзината љубов. И ве молам, молете се за нашето семејство, напиша актерот.

Деондра е родена во Далас и имала Даунов синдром.

Се натпреварувала на Олимпијада за личности со инвалидитети. По завршувањето на средното училиште во Тексас, 2002 година, се преселила во Калифорнија и живеела со Џејми.

 

Коронавирус