понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 49
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Голема тага во семејството на Мики Црнокрак

Голема тага во семејството на Мики Црнокрак

За семејството Црнокрак вчерашниот ден беше особено тежок, изгубија многу близок и сакан член на семејството.

Мики на своите профили на социјалните мрежи објави дека починала неговата мајка, која како што напиша во објавата, иако целиот живот била борбена мајка, сопруга и баба која никогаш не се предава, сепак ја изгубила оваа битка.

Мојот најголем борец! Мојот херој! Извојува многу животни победи, никогаш не се предаваше,живееше за нас, да има секогаш се за нас, за неа не мора… Сепак последната битка не ја издржа… Почивај во мир мајко мила.

Скршен од тага, Мики објави и фотографии од мајка си Василка, а стотици пријатели му изразија сочувство за загубата.

Од својата свекрва се прости и Светлана Црнокрак. „Моја втора мајко.Почивај во мир, напиша таа на својот Фејсбук профил.

Инаку, родителите на Мики во 2017 година обележаа 50 години брак

Коронавирус