недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ- со нејзиниот брат ретко се гледа, но вчера се славеше до зори

Голема радост во семејството на Рада Манојловиќ- со нејзиниот брат ретко се гледа, но вчера се славеше до зори

Познатата пејачка Рада Манојловиќ вчера имаше голем повод за славење, а радосната вест веднаш ја сподели со фановите.

Имено таа стана тетка, откако нејзината снаа за брат се породи и роди девојче кое ќе се вика Ања.

Нејзиниот брат, кој беше учесник во „Ѕвездите на Гранд“ приреди голема прослава за најблиските, а на забавата беа и многу колеги од естрадата кој се веселеа до раните утрински часови.

Инаку Рада и нејзиниот брат ретко се гледаат, а тој отворено неодамна откри во каков однос е со пејачката.

-Рада и јас сме дијаметрално спротивни, се гледаме еднаш во три години. Ретко се слушаме, таа е една од најпознатите пејачки на Балканот и јас ја разбирам дека е многу зафатена, вели пејачот.