вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 149
home Познати

ГОЛЕМ СИ ГОСПОДЕ, ДОЛЖНИ СМЕ ТИ ДОВЕКА: Македонската пејачка конечно стана мајка (ФОТО)

ГОЛЕМ СИ ГОСПОДЕ, ДОЛЖНИ СМЕ ТИ ДОВЕКА: Македонската пејачка конечно стана мајка (ФОТО)

Познатата македонска пејачка Татијана Стефановска конечно стана мајка.

Радосната вест ја сподели на социјалните мрежи.

„Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века! Ни се роди ќерка! Ана! Господ секаде да дава ваква радост“, напиша фолкерката на „Фејсбук“.

Под објавата се редеа емотивни честитки од фановите, по долгогодишната борба на Стефановска да се реализира како родител.

Ова е второ дете за нејзиниот сопруг, музичарот Митко Бежаноски, кој од претходниот брак има син.

Коронавирус