сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Голем потег: Антиќ исполни желба на 9-годишно дете со церебрална парализа

Македонската гордост на полувремето во натпреварот против Цедевита својот дрес со потпис го поклони на деветгодишното момче Лука Ивезиќ кој боледува од церебрална парализа.
Голем потег: Антиќ исполни желба на 9-годишно дете со церебрална парализа

Перо Антиќ освен што е голем спортист е и човек со големо срце.

Тоа го докажа со неговиот последниот потег.

Македонската гордост на полувремето во натпреварот против Цедевита својот дрес со потпис го поклони на деветгодишното момче Лука Ивезиќ кој боледува од церебрална парализа.

Имено како што пренесуваат медиумите во Србија, нашиот кошаркар заедно со момчето ја прославил победата.

Најнови вести

Коронавирус