вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 46
home Познати

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат (ВИДЕО)

Годините не му можат ништо: Мик Џегер со танц каков што ни двојно помлади не можат да изиграат (ВИДЕО)

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија.

Џегер на Титер објави видео на кое може да се види како повторно танцува во свој стил, со што според Ројтерс покажува дека се вратил во форма по операцијата на залистокот на срцето.

75-годишниот Џегер според она што може да се види во видеото е во одлична форма,  дури и додека танцува и ги прави  своите вообичаени чекори кои се неговиот заштитен знак.

Коронавирус