петок, 31. март 2023. Вести денес: 116
home Познати

Годините не и можат ништо: Нина Бадриќ се соблече во бикини во четвртата деценија од животот (ФОТО)

Годините не и можат ништо: Нина Бадриќ се соблече во бикини во четвртата деценија од животот (ФОТО)

Регионална поп дива Нина Бадриќ е една од ретките пејачки кои музичката кариера ја изградила  врз основа на добрите песни,а не скандали.

Многу често пред ТВ екраните може да ја видиме без шминка и во сосема природно издание.

Со доаѓање на топлото време и високите темпратури луѓето го користат слободно време за да заминат и некаде да се освежат.

Така беше и со Бадриќ, која замина на Хвар, каде што има и своја куќа и слободното време го користи за да замине таму и да ги наполни батериите.

Нина го искористи сончевото време, за да замине на плажа и во црно бикини ја покажа својата одлична фигура на која многумина може да и позавидат. И во четвртата деценија од животот, Бадриќ има со што да се пофали, а од нејзините следбеници на Инстаграм доби само комплименти.

#islandstateofmind ??????? @matjazocko ??

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

Ola ????☀️?

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

#summerinthecity ??☀️? #ninabadric #tojazovemljubav❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

A di si ti ??? @majasuput ✋?❤️

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

????

A post shared by Nina Badric (@badrich) on

#oldiesbutgoldies ??? #ninabadric #viktordrago ?

A post shared by Nina Badric (@badrich) on