понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 9
home Познати

Гоца Тржан си ја отвори душата: Се обидов да забременам и со процес на вештачко оплодување, потоа следуваше пекол

Гоца Тржан си ја отвори душата: Се обидов да забременам и со процес на вештачко оплодување, потоа следуваше пекол

Гоца Тржан не крие дека би сакала на својот сопруг Радомир Раша Новаковиќ да му подари дете. Таа со него била седум години во врска, три во брак, а она што сигурно би придонело за нивата среќа е дете.

После повеќе обиди да затрудни по природен пат таа се решила за процес на вештачко оплодување, но ни тоа не успеало. Сепак нејзината желба за дете е уште посилна и Гоца не се откажува од тоа.

-Не сум жена која баш лесно паѓа. Мала сум, па тежиштето ни е ниско. Полека, тоа никогаш не е доцна. Ние веќе сме родители, имаме за кого да водиме сметка. Би сакала уште еднаш да станеме родители, да имаме уште едно дете, но ако тоа се случи, ќе се случи, ако не, имам ќерка, нека е жива и здрава- рекла Гоца.

Коронавирус