четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Гоца Тржан повеќе нема да чека: Поради неплаќање на алиментација, таткото на Лена ќе оди на суд, а можеби и во затвор

Гоца Тржан повеќе нема да чека: Поради неплаќање на алиментација, таткото на Лена ќе оди на суд, а можеби и во затвор

Гоца Тржан го тужи поранешниот сопруг Иван Маринковиќ, затоа што не плаќа алиментација за нивната заедничка ќерка.

Пејачката вели дека нема да се откаже од намерата да му ги земе сите пари со оглед на тоа што бара право над ќерката.

„Државата би требала да направи фонд за самохрани мајки кои не успеваат да ги наплатат долговите на таткото“, рекла Гоца и додала дека нејзината ќерка Лена од 2011 година, поточно од разводот, не добила ниту една уплата од Иван.

„Така е, нема ниту една уплата и тие тажни приказни дека јас сакам да му земам на него нешто се глупости, од нив ми се повраќа. Планирам се да му наплатам, каматата си тече и ќе се борам се додека не исплати се“, потенцирала Тржан за српски „Свет“.

Најнови вести

Коронавирус