сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 50
home Познати

Гоца Божиновска е „пеколна“ свекрва: Мирко и Бојана ќе живеат кај мене, тука имаат своја оаза! (ФОТО)

Гоца Божиновска е „пеколна“ свекрва: Мирко и Бојана ќе живеат кај мене, тука имаат своја оаза! (ФОТО)

Пејачката Гоца Божиновска завршила со уредувањето на куќата, во која ќе живеат нејзиниот син Мирко Шијан и снаата Бојана Родиќ, но ви внукот кога ќе дојде на овој свет.

Пејачката е среќна што нејзиниот наследник одлучил да остане во куќата на својот татко и тука да го израсне наследникот.

-Тука ќе им биде боомбастично. Се е средено како што сака. Уште некое парче намештај и тоа е тоа. Потоа остануват некои ситници да се докупат за бебето. Имат своја оаза на спратот. Кога ќе посакаат да бидат сами во мир и тишина ќе одат горе. Се е средено што вопшто нема ништо да им фали.

-Идат во Титл кај пријателите, таму им е убаво, но главната оаза им е тука. Изминатата недела сите бевме на слава и одлично си поминавме. Пријатели, деца, големо семејство. Беше и Цеца со своето момче, процветала и се разубавила отккао е среќно заљубено, рекла Божиновска за српски Свет.

Коронавирус