понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 148
home Познати

Го знаат како Кристијан Голубовиќ, но ова е неговото вистинско име

Го знаат како Кристијан Голубовиќ, но ова е неговото вистинско име

Кристијан Голубовиќ во моментов е актуелен учесник во едно реално шоу, но малкумина знаат дека тоа не е неговото вистинско име.

На органите на прогонот тој им е познат по своите криминални дела, а одлежал и голем број затворски казни во Германија, Србија и Грција.

Како што пренесуваат српските медиуми неговото вистинско име е Александар, а не Кристијан.

Коронавирус