среда, 22. март 2023. Вести денес: 194
home Познати

Го воодушеви светот со својата појава на венчавката со Хари, а еве како изгледаше Меган на претходната свадба (ФОТО)

Го воодушеви светот со својата појава на венчавката со Хари, а еве како изгледаше Меган на претходната свадба (ФОТО)

Изминатиот викенд сите очи беа вперени во британскиот кралски двор, кој ја организираше венчавката на годината, односно стапувањето во брак на британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36).

Инаку на Меган Маркл ова и е втор брак, а некогаш беше мажена за филмскиот продуцент Тревор, со кој беше во врска шест години.

Венчавката се случила во 2011. година, романтично, на плажа.

loading...