петок, 29. јули 2022. Вести денес: 130
home Познати

Го роди додека беше малолетна, па го даде на посвојување: Еве како изгледа денес синот на Ана Бекута и во какви односи е со мајка му (ФОТО)

Го роди додека беше малолетна, па го даде на посвојување: Еве како изгледа денес синот на Ана Бекута и во какви односи е со мајка му (ФОТО)

Ана Бекута доби вонбрачно дете mмногу рано, што ги стави нејзините родители на столбот на срамот. Погодена од озборувања, Ана донела тешка одлука.

Пејачката Ана Бекута го роди својот наследник Игор Полиќ како средношколка, кога имаше само 17 години, по што ја следеше тежок живот.

Ана рано стана мајка, а на многу млада возраст мина низ тешки моменти кои, за среќа, успеа многу брзо да ги преброди и на својот син да му обезбеди безгрижно детство и нормален живот.

Пејачката роди син во вонбрачна врска. Таа беше одвоена од своето бебе. И нејзините родители се најдоа на столбот на срамот, селото ги озборуваше, што особено ја повреди. Мислеше дека тие не се виновни за ништо. Ана по неговото раѓање го оставила својот син Игор Полиќ во дом за напуштени деца, а и денес е за неа тешко кога се сеќава на ова трауматично искуство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ana Bekuta (@anabekuta1)

Како што еднаш истакна Ана, раѓањето на Игор ја забрзало нејзината одлука да се занимава со музика. Денеска двајцата се во одлични односи, а Игор редовно ја поддржува мајка си на концерти и настапи.

Синот на Ана еднаш рекол дека разбира зошто мајка му го направила тоа и дека тоа немало никакви последици за него.

Коронавирус