среда, 23. септември 2020. Вести денес: 82
home Познати

Го расплаче целиот свет: Сестрата на Сала сподели фотографија непозната за јавноста, а еден детаљ на неа потполно ќе ве наежи (ФОТО)

Го расплаче целиот свет: Сестрата на Сала сподели фотографија непозната за јавноста, а еден детаљ на неа потполно ќе ве наежи (ФОТО)

Сестрата на исчезнатиот фудбалер на Кардиф Емилијано Сала со денови ја проколнува полицијата поради нивната одлука да ја прекинат акцијата за потрага по исчезнатиот авион во кој беше нејзиниот брат и да го прогласат за мртов.

Романа Сала најпрво повика итна прес-конференција за јавноста каде низ солзи побара полицијата да продолжи со потрагата на фудбалерот, пилотот и приватниот авион на кого му се губи секаква трага.

 

View this post on Instagram

 

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE! #Vamosquevamos #novamosaparar

A post shared by Romina Sala (@salaromina) on

– Убедена сум дека Емилијано е жив, го чувствувам тоа! Ве молам, не ја прекинувајте потрагата по него. Ние ги разбираме напорите што се прават, но ве молиме продолжете да го барате. За нас, тие се уште се живи. Тешко ни е да изразиме како се чувствуваме, бидејќи за нас ова е премногу тешко, рече Ромина, сестрата на Емилијано Сала.

Но, сепак овие зборови беа залудни за одлуката која веќе ја донесе полицијата, а сега веќе неутешната Романа секојдневно на својот Инстаграм профил објавува фотографии поврзани со нејзиниот брат.

Овој пат речиси срцето им го скрши на сите откако го спореди нејзиниот син, со неговиот вујко, погледнете.

 

View this post on Instagram

 

FUERZA PADRINO!!!! TE ESTOY ESPERANDO❤

A post shared by Romina Sala (@salaromina) on

Коронавирус