сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 94
home Познати

Го продадоа Гранд, па веќе нема тајни: Продукцијата ги откри вртоглавите хонорари на сите, Поповиќ парите не може да ги преброи!

Го продадоа Гранд, па веќе нема тајни: Продукцијата ги откри вртоглавите хонорари на сите, Поповиќ парите не може да ги преброи!

Гранд продукција за прв пат се огласи околу хонорарите на членовите на жирито во музичкото шоу „Ѕвездите на гранд“, а прв пат ја открија и точната сума на хонорарот на директорот Саша Поповиќ.

Тие во своето соопштение до јавноста велат дека се навикнати на големото внимание што ги предизвикуваат хонорарите на членовите на жирито пред почетокот на секоја сезона, па така решија самите да ги откријат сумите.

Тие преку соопштението пишуваат дека Саша Поповиќ како креативен директор на Гранд зема хонорар од 2.000 евра месечно.

Од таму се осврнуваат и на написите во медиумите за астрономските хонорари на другите членови во жирито нагласувајќи дека тоа не е вистина.

Сепак тие освен за цифрата на Поповиќ не сакаа да ги откријат другите поради фактот да не се доведе во заблуда јавноста мислејќи дека едни пејачи се повредни од другите. А ова доаѓа од фактот што сите се сериозни музичари и имаат кариери и не сакаат некој да се кара поради висината на нечиј хонорар.

Локални избори 2021