сабота, 25. март 2023. Вести денес: 85
home Познати

Го освои Балканот глумејќи го Тома: Сите се загрижија за неговото здравје, а еве што откри тој

Го освои Балканот глумејќи го Тома: Сите се загрижија за неговото здравје, а еве што откри тој

Милан Мариќ, актерот кој го освои Балканот глумејќи го ликот на Тома Здравковиќ, во август годинава се зарази со коронавирус, а сега во домашната јавност се појави веста дека повторно е заразен. Медиумите пишуваа дека тој не се чувствува добро и фановите се загрижија за неговото здравје.

Сепак, Милан се огласи и откри дека тоа не е така.

-Не сум заразен, примив бустер доза од вакцината и имам малку посилна реакција на тоа, кратко изјави Милан.

Инаку, веста дека Милан е заразен дојде од тоа што беше откажана претставата во Пожаревац во која тој требаше да игра.

loading...