сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Познати

Го обвини сопругот дека ја изневерува, па беше пронајдена во бессознание – сопругата на рускиот фудбалер сакала да се самоубие (ФОТО)

Го обвини сопругот дека ја изневерува, па беше пронајдена во бессознание – сопругата на рускиот фудбалер сакала да се самоубие (ФОТО)

Сопругата на фудбалскиот репрезентативец на Русија Павел Мамаев кој во моментов игра за Ростов е пронајдена во без сознание во својот апартман во Москва еден ден откако го обвини сопругот дека ја изневерува.

Руските медиуми објавуваат дека Алана се обидела да се самоубие откако наводно и се заканува судење поради скандалот кој настана неодамна.

Имено станува збор за изневерување од страна на фудбалерот, а за истото самата Алана објави неодамна откако дознала преку пријател на Павел дека нејзиниот сопруг има љубовница во Шпанија.

Таа во исто време го објави и нејзиниот идентитет и фотографија од возачката дозвола.

Сите детали оваа убавица ги прикачи на својот Инстаграм профил каде откри и детали од нејзиниот идентитет како и нејзиниот телефонски број.

Во меѓувреме таа доби и закана за тужба од љубовницата на фудбалерот, Ирена Гарсија Морено, додавајќи дека со оглед на тоа што биле наведени нејзините лични податоци, нејзиниот адвокат веќе покренал правна постапка против Алана.

Еден ден по овој хаос, руските медиуми објавија и дека згодната Русинка веќе се обидела да се самоубие, а пожарникарите едвај ја скршиле вратата и влегле во нејзиниот стан каде ја пронашле во бес сознание.

По оваа се огласи и самата таа шегувајќи дека е дома и дека е добро, но само малку го земала својот сопруг до себе.

-Не бев во болница, зар не ги знаете моите шеги или што веќе?, вели таа.

Инаку руските медиуми се уште тврдат дека таа е во болница и дека возачот на фудбалерот бил тој кој ја пронашол таа во бес сознание.

Најнови вести

Коронавирус