петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 71
home Познати

Го обиколи пола свет со својата јахта – Брена домот го замени со луксуз кој има пет спални соби, цела година не се одвојува од неа

Го обиколи пола свет со својата јахта – Брена домот го замени со луксуз кој има пет спални соби, цела година не се одвојува од неа

Пејачката Лепа Брена овие денови е во Белград каде е вратена од Будва само да заврши некој работни ангажмани, па повторно да се врати на својата јахта и да заплови по јадранското море, но и средоземното.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Пејачката за српските медиуми откри како изгледа нејзината нова јахта, но и за нивниот нов бизнис.

Таа откри и дека подготвува нов бизнис посветен на жените.

„Подготвувам нешто што ќе се вика „Brena beauty“ и „Brena healthy“, сигурно нема да се занимавам со мода, бидејќи тоа им го препуштам на големите светски креатори, а јас во тоа не сум успешна, не верувам дека можам да им бидам конкуренција“, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

„Тоа е еден убав брод од некој 30 метри со пет спални соби. Не е тоа подарок само за наша душа, сакавме да си пружиме нешто за себе, бидејќи изминатиот период беше специфичен. Не можевме да се дружиме, можевме само да пловиме. Така да имав година дена пауза да поминам се што сум сакала целиот живот. обожавам море и вода, а ги сакам и бродовите“, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)

Најнови вести

Коронавирус