понеделник, 26. јули 2021. Вести денес: 9
home Познати

Го нарекуваат турскиот Бред Пит: Жените ширум светот полудуваат поради него (ФОТО)

Го нарекуваат турскиот Бред Пит: Жените ширум светот полудуваат поради него (ФОТО)

Обожавателките на турските серии, во текот на гледањето на истите се сретнуваат со голем број актери кои веднаш ги освојуваат нивните срца.

Еден од нив е и 35-годишниот Киванч Татлитуг кој денес е еден од најплатените и најпопуларни турски актери. Се зборува дека е “тежок” 17 милиони долари, а поради сличноста со славниот Бред Пит, Киванч го добил прекарот “турски Бред Пит”.

 

View this post on Instagram

 

#kivanctatlitug old #kuzeygüney

A post shared by Kıvanç Tatlıtuğ (@tatlitug) on

Подоцна играл во бројни остварувања, како што се сериите “Езел” и “Љубов од освета”, каде го толкува главниот лик Џесур.

Можеби многу дами ќе останат разочарани од информацијата дека актерот веќе три години е во брак. За потсетување, тој во 2016 година ја оженил стилистката Башак Дизер.

 

View this post on Instagram

 

#kıvanctatlıtuğ #kıvançtatlıtuğ

A post shared by Kıvanç Tatlıtuğ (@tatlitug) on

 

View this post on Instagram

 

#kivanctatlitug #cesurveguzel

A post shared by Kıvanç Tatlıtuğ (@tatlitug) on

 

View this post on Instagram

 

#kivanctatlitug

A post shared by Kıvanç Tatlıtuğ (@tatlitug) on

 

View this post on Instagram

 

#kivanctatlitug #çarpışma

A post shared by Kıvanç Tatlıtuğ (@tatlitug) on

Коронавирус