недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Познати

Го напушти Балканот: Младата пејачката замина далеку од дома- еве која е причината

Го напушти Балканот: Младата пејачката замина далеку од дома- еве која е причината

Младата и талентирана пејачка, Џејла Рамовиќ, по победата во „Ѕвездите на Гранд“, сега е подготвена да освојува нова победи.

Имено, Џејла заедно со нејзините сестри веќе неколку дена е во Барселона. Меѓутоа, тие таму не заминаа поради одмор, туку Џејла запиша факултет.

-Запишан факултет во Шпанија, напиша Џејла на социјалните мрежи.

Најнови вести

Локални избори 2021