среда, 28. јули 2021. Вести денес: 0
home Познати

Го молев да ја намали брзината: Милица Тодоровиќ откри страшни детали за сообраќајната несреќа која ја доживеала со Дарко Лазиќ (ВИДЕО)

Го молев да ја намали брзината: Милица Тодоровиќ откри страшни детали за сообраќајната несреќа која ја доживеала со Дарко Лазиќ (ВИДЕО)

Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ во емисијата „Амиџи Шоу“ кај Огнен Амиџиќ откри дека доживеала сообраќајна несреќа со Дарко Лазиќ пред околу 8 години.

-Имавме сообраќајна несреќа во 2011 година. Бевме за пат кон Јагодина, а Дарко возеше, беше сончев ден, па започна да паѓа дожд.

Дарко возеше околу 170, 180 километри на час, а јас цело време го опоменував да ја намали брзината, раскажува Милица.

-Како што паѓаше дождот, му надојде велосипед од левата страна и започнавме да се вртиме. За среќа во тој момент како некој да го прекинал автопатот и немаше ниту едно возило. Помислив ако некој не удри ќе не однесе до бугарска граница, но за среќа ништо не се случи, ниту гребнатинка на нас, раскажа Милица.

Коронавирус