среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Познати

Го исполни ветувањето- девојката на хрватскиот репрезентативец топлес го дочека своето момче од СП (ФОТО)

Го исполни ветувањето- девојката на хрватскиот репрезентативец топлес го дочека своето момче од СП (ФОТО)

Ново печениот репрезентативец на Хрватска Дује Чалета- Цар ова Светско првенство во Русија ги помина можеби најсреќните денови од својот живот.

Освен што неговата репрезентација го освои второто место на СП, 21 годишниот играч на австриски Салцбург, фудбалерот во Русија уживаше и во друштво на неговата девојка Адриана Ѓурѓевиќ.

Таа е пет години постара од репрезентативецот и работи како правник во Дубровник, а во слободно време работи како фото модел.

Адриана го исполни своето ветување и топлес го пречека своето момче од СП, погледнете.

Коронавирус